BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Medikososyal Merkez Müdürlüğü

 

Sıkça Sorulan Sorular

1.Medikososyal Merkezi’ne kimler başvurabilir?

Üniversitemizde kayıtlı öğrencileri ,akademik ve idari personel ile personelin bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri başvurabilir.

 

2.Muayene ve tedavi ücretli mi?

Merkezimizde muayene ve tedavi için ücret alınmamaktadır. Muayene sonrasında verilmiş olan reçetelerden eczanelerde hasta katılım payı ve ilaç bedelinin bir kısmı alınmaktadır.

 

3.Muayene olmak için gerekli belgeler nelerdir?

Öğrencilerin öğrenci kimlik kartları; akademik ve idari personelin personel kimlik kartları ile başvurmaları yeterlidir.

 

4.Hastaneden nasıl yaralanabilirim?

Öncelikle hastane ilgili bölümden randevu alınır. Randevu gününden  1-3 gün önce öğrenim gördüğü bölümün sekreterliğinden ‘Muayene İstek Belgesi’ alınır. Medikososyal Merkezi’nde bu sevk belgesi onaylatıldıktan sonra hastaneden yararlanılabilir.

 

5.İstirahat raporu  için yapılması gerekenler nelerdir?

Rahatsızlığı nedeniyle istirahatı gereken öğrenci ve personele gerekli olan durumlarda istirahat raporu Medikososyal Merkezi’nden verilebilir. Diğer resmi kurumlardan alınan istirahat raporu rapor bitim tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içerisinde Medikososyal Merkezi’ne getirilip onaylatılmalıdır.

 

6. Acil durumda ne yapmalıyım?

Kampüs içi acil durumda merkezimizin 0 (312) 246 67 73 numaralı telefonu aranarak ambulans hizmetinden yararlanılabilir. Kampüs içinde 112 Acil Çağrıları da yapılabilir.

 

7. Yabancı uyruklu öğrenciyim, sağlık hizmetinden nasıl faydalanabilirim ?

Öğrencilerin öğrenci kimlik belgesi ve pasaport ile başvurmaları yeterlidir.