BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Medikososyal Merkez Müdürlüğü

 

Sağlık Raporu ve Sevkler

Sağlık Bakanlığı'nın 28/08/2020 tarihli sağlık raporlarına ilişkin usul ve esaslar dahilinde düzenlenmiş olan raporlar geçerlidir. Söz konusu usul ve esaslara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://shgmsgudb.saglik.gov.tr/TR-80210/saglik-raporlari-usul-ve-esaslari-hakkinda-yonerge--ve-hakem-hastane-listeleri.html

Öğrencilerin istirahat raporları rapor bitim tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde Medikososyal Merkezine teslim edilmelidir. Teslim edilen raporlar öğrenci tarafından bölüm sekreterliklerinden takip edilmelidir.

Medikososyal Merkezinde muayene olan öğrencilere rapor verilmesi gerektiği zaman, öğrenci bölüm sekreterliklerinden alacağı muayene sevk kağıdı belgesini 3 gün içerisinde merkezimize getirmek zorundadır. Yazılan rapor onaylanarak bölüm sekreterliklerine merkezimiz tarafından gönderilmektedir.

Durum bildirir raporlarına Medikososyal Merkezi tarafından herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Öğrenciler okudukları fakültelerin bölüm sekreterliklerinden alacağı öğrenci sevk kağıdını Medikososyal Merkezine onaylatmak şartıyla, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde ücretsiz olarak muayene edilmektedir.

Bölüm sekreterliğinden alınan sevkler alındığı tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde kullanılmalıdır. Geçmiş tarihli sevk verilmemektedir. Alınan her sevk kağıdı bir poliklinik için geçerlidir. Her poliklinik için ayrı sevk kağıdı alınmalıdır.

Başkent Üniversitesi çalışanları aldığı istirahat raporlarını kendi birim amirlerine teslim etmelidir.